Z doświadczeń poradni Salus

Dzieląc się spostrzeżeniami z naszej praktyki dietetyczno-diagnostycznej wyciągamy wniosek, że obecnie choroby dietozależne są plagą.

Na podstawie badań żywej kropli krwi i testów na nietolerancję pokarmową oraz wywiadów możemy stwierdzić, że ogromna większość badanych cierpi na te schorzenia.

Niewłaściwy sposób odżywiania się (niezgodny z typem metabolicznym), wszechobecna chemia, używki oraz pasożyty raniące ściany jelit przyczyniają się do tego że jelita stają się nieszczelne. Chroniczne problemy z przewodem pokarmowym i niestrawnością wśród badanych sprawiają, że częściowo strawiony pokarm przenika przez te nieszczelności do krwi.
Pożywienie to wywołuje produkcję wysokiego poziomu przeciwciał, które łącząc się z białkami pożywienia tworzą kompleksy immunologiczne.

Sytuacja ta stwarza warunki do powstawania przewlekłych stanów zapalnych i przykrych dolegliwości, przeciążając jednocześnie system immunologiczny.

Dzięki profilaktycznej diagnostyce, zmianie stylu życia i odżywiania można osiągnąć dobry stan zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

 

Helena Dziama

Poradnia Salus

Komentarze wyłączone.

Dietetyk

Dane kontaktowe:


Salus - Poradnia dietetyki i profilaktyki chorób

ul. Strzelnicza 1
35-103 Rzeszów

tel. 17 853 06 32
kom. 793 958 359

e-mail:
poradnia@salus-zdrowie.pl

Odwiedź nas na:

Kategorie artykułów

Zadaj nam pytanie:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

© 2017 Salus – Dietetyka i Profilaktyka Chorób | Rzeszów, Podkarpacie