• Pn-Pt: 10:00 – 17:00
  • .
  • Sb-Nd: Nieczynne
  • .
  • Rzeszów, ul. Strzelnicza 1
  • .
Waga

Zapomnij o swojej wadze

Zapotrzebowanie energetyczne organizmu

WagaLudzki organizm bardzo oszczędnie zużywa energię. Przy małej aktywności fizycznej spalamy około 26-30 kcal (kilokalorii) dziennie na każdy kilogram wagi, więc odpowiednio przy wadze 70 kg jest to 1820 – 2100 kcal. Tyjemy przez spożywanie nadmiernych ilości pokarmów. Nadwyżka „spożytych” kcal jest odkładana w tkance tłuszczowej.
Zjedzonych 9000 kcal w posiłku może przekształcić się w kilogram tłuszczu w organizmie. Jeżeli codziennie spożywa się około 450 kcal ponad to co spali organizm (to jest jeden deser składający się z pączka i słodkiego napoju), to w ciągu 10 dni waga wzrośnie o pół kilograma.

Wysiłek rzędu 7000 kcal “spali” z naszego ciała około 1 kg tłuszczy; przebiegnięcie maratonu (42 km) kosztuje nasz organizm około 2500 kcal.

Zagrożenia przy odchudzaniu

Zrzucenie kilku kilogramów w krótkim czasie nie ma nic wspólnego ze zdrowym odchudzaniem. Najczęściej zmniejszenie wagi związane jest z utratą wody z organizmu a nie tłuszczu. Osoby po przeprowadzonych procedurach odchudzających zauważają niepokojące zjawiska. Nie są to symptomy chorób, ale budzący niepokój dyskomfort fizyczny i psychiczny.

Najczęściej odchudzanie powoduje utratę kilku centymetrów w pasie i kilkunastu tysięcy włosów na głowie.

Wówczas rozpoczyna się poszukiwanie ratunku, czyli specjalistów od włosów. W ten sposób wielu Pacjentów trafia do NZOZ Biomol-Med, ponieważ tutaj wykonuje się Analizę Pierwiastkową Włosów. Włosy są przydatkiem skóry, a skóra jest odzwierciedleniem ludzkiego wnętrza, czyli naszego metabolizmu.

Pacjent NZOZ Biomol-Med po otrzymaniu wyniku analizy pierwiastkowej włosów dowiaduje się jak jest odżywiony jego organizm i jakie ma najważniejsze tendencje zdrowotne. W wyniku otrzymuje program naturalnej suplementacji witaminowo-mineralnej, indywidualną dietę i zalecenia aktywności fizycznej, dostosowane do potrzeb organizmu.

Pacjent odpowiednio zdeterminowany (a widmo utraty reszty włosów jest bardzo skutecznym motywatorem) wykupuje wszystkie naturalne suplementy, dostosowuje swoje żywienie do charakteru zaleconej diety i zaczyna swoją przygodę ze sportem.

Najważniejsza jest sprawność organizmu

Po kilku tygodniach zapomina o swojej nadwadze, a uwagę swoją skupia nad optymalną sprawnością fizyczną. Początki zawsze są trudne, ponieważ trzeba przełamać bariery, które są w nas samych. Można rozpocząć od prostych ćwiczeń rozciągających (usprawniających funkcje kręgosłupa) i “dotleniających” spacerów. Z czasem, ze wzrastającą sprawnością wysiłek należy intensyfikować, ale z umiarem.

Dla nieprzygotowanego organizmu nadmierny wysiłek będzie miał nieprzyjemne skutki. Przede wszystkim bóle mięśniowe, spowodowane nadmiernym zakwaszeniem, a to może prowadzić do zniechęcenia i zaniechania podjętych działań. Właściwie prowadzona aktywność fizyczna (na sali fitnessu, basenie, boisku, w parku) z czasem będzie przynosiła coraz więcej satysfakcji. Kondycja psycho-emocjonalna będzie ulegała takiej samej rekonstrukcji jak nasze ciało.

Wówczas nasi Pacjenci przekonują się, że niepotrzebnie tracili czas na diety i specyfiki, które “same odchudzają”. Nikt za nas tego nie zrobi. Trzeba samemu podjąć odpowiedni wysiłek, aby w efekcie mieć zdrowie i kondycje fizyczną. Organizm sam dostosuje swoją wagę od swoich potrzeb. Pacjenci, którym się “udało” zrozumieli, że to nie waga tylko sprawność jest najważniejsza.

Źródło: Biomol-Med